اگردر سایت های فارسی کمی درباره تابلو مونالیزا جستجو کنید مطالب متنوع زیادی را خواهید دید…به همین دلیل از تکرار مطالبی که در وبسایت های ایرانی آمده خودداری میکنم.

«هر آنچه که در بالاست همان است که در پایین است و هر آنچه که در پایین است همان است که در بالاست»
این جمله ای است که در میان دستنوشته های داوینچی پیدا شده است…همچنین اگر این جمله را در کنار علاقه داوینچی به روش آیینه ای نوشتن بگزاریم احتمالا روش کار محققین برای بررسی رازهای مونالیزا توجیه پذیر میشود.
با هم روش را انجام میدهیم..ابتدا طبق گفته داوینچی که هر آنچه که در بالاست همان است که در پایین است تابلو را سر و ته میکنیم.

joconde-grandformat-envers
سپس تابلو را از وسط آینه میکنیم
joconde_cynocephale_grand
حالا به بررسی نمادهای مخفی لبخند ژوکوند میپردازیم:
نماد thot (نماد THoTh نماد دیگری است) نماد خداوند هوش و نبوغ..اشاره به هوشمندی موجود در فضای کیهانی و طبیعت دارد.(تصویر سمت چپ)
zoom_cynocephale

اتحاد بین آسمان و هنر نماد اتحاد بین انسان و خدا میباشد..نماد مسیح که جلوه ای از تجلی خداوند در جسم بشری است.(تصویر سمت راست)

zoom_etoile_joconde

اگر به تابلو نور بدهیم نماد دیگری هم ظاهر میشود و آن نماد لوتوس یا نیلوفر آبی است.نیلوفر آبی گلی است که از آب های لجنی در مرداب ها شکفته میشود و نشان دهنده ی تحول در ذات موجودات است..لوتوس در فرهنگ مصری نماد تولدی دوباره است و در ایران نماد صلح و شادی میباشد.zoom_lotus

    در حالتی دیگر از آینه کردن تابلوی مونالیزا به شکل زیر میرسیم.
    _wsb_552x688_harpocrate

    چشمانی که در مرکز تقارن ظاهر شده است نماد خدای هوروس Horus میباشد که نمادی مصری است که سری به شکل شاهین دارد وچشمان او نماد خورشید و ماه میباشد.
    شکل پرنده مانند سیاهی که در مرکز تابلو ظاهر شده نماد ققنوس است.ققنوس هم نماد عمر جاوید و حیات دوباره میباشد و اشاره به زندگی دوباره مسیح دارد.

    Advertisements